Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Proxy

Ssl vpn sistemimize alternatif bir yol olarak, kurum dışından elektronik kaynaklarımıza erişebilmek için proxy kullanımı;

Proxy kullanımı ve ayarlarında dikkat edilmesi gereken hususlar;

- kurumumuzdan tarafınıza verilmiş olan mail adresi "isim.soyisim@medeniyet.edu.tr" şeklinde ise ayarlar sırasında proxy server olarak "proxy.medeniyet.edu.tr" yazılmalı ve port kısmı "8080" olmalıdır.

- kurumumuzdan tarafınıza verilmiş olan mail adresi "isim.soyisim@ismu.edu.tr" şeklinde ise ayarlar sırasında proxy server olarak "proxy.ismu.edu.tr" yazılmalı ve port kısmı "8080" olmalıdır.

proxy server ayarları yapıldıkdan sonra üniversitemiz web sitesine veya herhangi bir web sitesine erişilmek istendiğinde ekranınıza gelen kimlik doğrulama alanına;

- kurumumuzdan tarafınıza verilmiş olan mail adresi "isim.soyisim@medeniyet.edu.tr" şeklinde ise kullanıcı adı alanına "@" önceki kısımı "isim.soyisim" şeklinde yazmanız gerekmektedir.

- kurumumuzdan tarafınıza verilmiş olan mail adresi "isim.soyisim@ismu.edu.tr" şeklinde ise kullanıcı adı alanına "@" önceki kısımı "isim.soyisim" şeklinde yazmanız gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için anlatım videolarımızı izlemenizi ve ayarlar sırasında problem yaşamanız dururmunda bilgiislem@medeniyet.edu.tr adresine mail atmanızı rica ederiz.

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
01.11.2016 Proxy Yardım Dokümanı