Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

3. Teknoloji ve Bilişim Zirvesi Üniversitemizde Düzenlendi

17.10.2016

Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği tarafından düzenlenen Endüstri 4.0 temasının konuşulduğu 3. Teknoloji ve Bilişim Zirvesi 15 Ekim 2016 tarihinde Üniversitemiz Güney Yerleşke Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Salih Bilgin’in yaptığı zirve, Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği Başkanı Muhammed Özdemir’in faaliyet sunumuyla devam etti. Özdemir derneğin kuruluşu ve bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikleri ve gelecek vizyonunu katılımcılara tanıtarak ülkemizde bilişim ve teknoloji alanında milli ve yerli adımlara bir katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Daha sonra sırasıyla konuşmacılar Endüstri 4.0 konusu kapsamında çeşitli sunumlar gerçekleştirdiler. Türk Telekom, iGones, Acıbadem Koleji, Işık Üniversitesi, Crypttech, Sağlık Bakanlığı, TRT World ve AbdSec gibi çeşitli kamu ve özel kuruluşlarından alanında uzman isimler Endüstri 4.0, Internet of Things, Bilişim Hukuku, Filli Saat ve Yapay Zeka, IoT ve Güvenlik, Sağlık Bilişimi, Mobil Güvenlik ve Endüstriyel Casusluk başlıklarıyla hazırladıkları sunumları katılımcılara aktardılar. Her sunumun ardından katılımcılardan gelen sorular ise zirvenin oldukça interaktif bir şekilde gerçekleşmesine katkıda bulundu.

Yoğun ilgi gören zirve, son olarak çekilişle katılımcılara drone, akıllı bileklik, VR gözlük ve kitap hediyelerinin dağıtılmasının ardından nihayete erdirildi.